Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 9. 2009

 

   P O W - W O W 

 

   Informace pro rodiče a děti ze skautských oddílů

      Dakota a Severka 18. – středisko Dub nad Moravou 

20140701_tabor-lipova_122.jpg

 

 

 

 

 

ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK - Jak jsme vás již informovali, pořádáme letos okresní kolo závodu mi. Připomínám, že termín je 28. 4. v sobotu. Pozor na to datum. Původně měl být 21. 4. Děti co závodí, mají sraz v 8.00 u klubovny kdy začíná registrace. S sebou si vemte pití, nějaké jídlo (předpokládaný konec závodu je v 17.00 hod. Domlouvali jsme se na stejnokroji a to zelené triko su skaut, nebo táborové a šátek. Pro jakékoliv info volejte.

 

20. 4. - schůzka - Závod sv. Jiří - Jedná se o náš závod v rámci našich oddílů. Účastní se ho jak maloši, tak velcí. Jsme zvědaví, kolik  skautských dovedností už umíte a čemu se přiučíte.

28. 4. - sobota - Závod vlčat a světlušek - okresní kolo celorepublikového závodu pro naše menší skauty. Vytvoříme skupinky a pokusíme se umístit.

27. 4. - schůzka - Skautské pálení čarodějnic - bude pro vás připraveno spoustu zajímavých disciplín. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší masku, malé občerstvení a jiné. Těšíme se na vás.

Zájezd do HOLANDSKA - 6. - 12. 5. – letos uplyne 25 let od prvního setkání se skauty z Brownsea Group 66 Rotterdam.Od té doby jsme uskutečnili spoustu společných akcí,včetně dvou táborů u nás a v Holandsku. Momentálně probíhá jednání a kalkulace cen.Ty se aktualizují vždy po novém roce.Finální cenu oznámíme,jakmile budeme mít všechny podklady.Zatím odhadujeme cenu okolo 9.000 kč/os.ve které bude doprava autobusem,pojištění,ubytování ve skautské klubovně,strava a vstupy (Efteling- super záb.park,Delfinárium,Duirell-tobogánový ráj s bazény a spoustou dalších atrakcí,Lillestad – funkční replika slavného korábu Batavia a návštěva města Zwolle,návštěva soukromé farmy vyrábějící skvělé sýry (ta je vždy na závěr akce kde si všichni koupí tyto sýry jako jedlý suvenýr),Hoek van Holland- pobřeží Severního Atlantiku a vjezd do druhého největšího přístavu světa,pokud vyjde čas tak prohlídka centra Rottedamu .Zájemci se hlaste co nejdříve u Estera nebo Salix.Akce je určena především dětem z oddílů,ale pokud nebude naplněna kapacita autobusu,nabídne se tato akce i rodičům.Jedeme takto již po páté.Zájem bývá veliký,tak neotálejte.Kdo dřív přijde,ten dřív jede J Ještě doplním že 7.5.je v ZŠ Dub n/M.ředitelské volno a 8.5.je státní svátek,takže děcka by zameškaly jen 3 dny školy.S dotazy se obracejte na výše uvedené organizátory (Ester a Salix)

18 - 20.5.- Stará voda – Tradiční akce.Již 22 let se naše oddíly účastní skautského projektu“Obnova poutního místa na Staré Vodě“. Odjezd v pátek v 16.30 hodin od klubovny. Odvoz si zajišťujete sami tam i zpět. Jídlo na víkend také svoje.Možnost teplé vody z varných konvic,či uvaření na ohni.Nádobí vlastní.K dispozici bude pitná voda. Spí se na louce před kostelem ve vlastních stanech. S sebou pracovní rukavice, vhodné oblečení na práci v lese či v křovinách,pevné boty,nejlépe nepromokavé,kdo má tak sk.kroj,šátek a pořádnou,krytou svíčku (ne čajovku,tu vám vítr hned sfoukne) na světelný průvod ke Královské studánce,suché věci na spaní. Na nedělní oběd jste doma.Pro malochy je možnost přijet s rodiči jen na sobotu a udělat si místo páteční schůzky výpravu do krásné přírody,přiložit ruku k dílu a večer,po světelném průvodu se můžete vrátit domů.Je potřeba se na tuto akci již také hlásit.

Další schůzky – 25.5., 1.6., 8.6. a poslední 15.6.(ale na tu se ještě domluvíme,neboť nás čeká spousta úkolů před zahájením tábora.Loňská vichřice nám poničila sklad a polámala mnoho týčí na stavbu týpí)

16. 6. - sobota - Ivaň - pomáháme na dětském indiánském dni. Je nutné v pátek naložit materiál v klubovně, postavit tři týpí a předchystat stanoviště v Ivaňi. V sobotu startuje program ve 13.00 hodin. Zde také potřebujeme pomoc na stanovištích. V neděli ráno bouráme a odvážíme materiál.

Tábor stavění -23. - 28. 6. - Rodiče kteří máte chuť nám pomoci se stavěním, hlaste se nám prosím už teď.

Tábor Lipová - 29. 6. - 12. 7. (Ti,co pojedou jen na týden,budou mít nástup v pátek 6.7.)  Těšíme se na vás  v našem malebném údolíčku v Lipové.

14. 7. - sobota - Indiánský den a Country bál - začínáme chystat a stavět už v pátek 13.7. od 16 hodin odpoledne. Budeme tady potřebovat také každou ruku. A to jak k disciplínám (tady počítáme s našimi staršími skauty a rodiči), tak k obsluze.Jelikož je to celodenní akce,budou potřeba lidi jak na odpoledne,tak hlavně na večer.na country bál.Dětský indiánský den začíná ve 14.00 hodin. Country večer pro dospělé pak ve 20.00 hod. Opět poprosíme rodiče o sponzorské dary do dětské tomboly. Zde platí to samé jak u jarního country bálu.Všechno budeme samozřejmě průběžně dolaďovat.Předem velký dík.   

15. 7. - úklid Indiánského dne

Po těchto akcích budeme muset nastoupit na úklid skladů a kluboven.Kdy,to se domluvíme na akci.

Výroba tyčí na týpí – jak jsem výše popsal,kvůli ničivé vichřici je potřeba sehnat,nakácet,dopravit do Dubu ke klubovně,odkůrovat,dopravit do Lipové,přeložit na traktor a odvézt na tábořiště spoustu tyčí na stavbu týpí.Tady bude také dobrá každá ruka.K tomu ještě je potřeba zajistit materiál na opravu poničeného skladu a opravit ho.Vše musíme stihnout do začátku tábora.Pokud to bude možné,natěžíme tyče v Grygovském polesí.Je to nejblíž. 

Fotky - Kdo by si chtěl prohlédnout fotky z našich akcí, můžete na tomto odkaze: http://roveridub.rajce.idnes.cz/Schuzka_15._prosince_2017/  Budou tam pravidelně přibývat.

REGISTRACE - Je nutné uzavřít registraci a někteří z vás ji bohužel ještě neodevzdali.  Prosíme rodiče, aby na to dohlédli. Pro připomenutí - do 18-ti let 600Kč/os., nad 18 let 850Kč/os. včetně sokola. Nováčci donesou i přesnou adresu, rodné číslo a kontakt na rodiče.

V případě dotazů nás kontaktujte.Přejeme úspěšný nový rok 2018.

Ester a vedení oddílů.

 

 

ODDÍLOVÉ MIKINY - Zůstalo ještě několik mikin, které jsme si nechali dělat. Pokud máte někdo zájem, můžete si je přijít k Vaňákům vyzkoušet.  

Na táboře a hned po něm, projevilo několik dětí a rodičů zájem o koupi kroje. Podívejte se na www.junshop.cz a najděte vhodnou velikost. Je to tam podrobně napsané. Pak to nahlaste co nejdříve Esterovi, nebo Gandalfovi. Nabídka skautských věcí je široká. Proto kdo má zájem o cokoliv jiného, řekněte a objednáme hromadně. Popř. se s námi můžete poradit.  

 
DOPORUČENÍ: Kdo z vás má facebook, doporučujeme všem členům i rodičům se přidat do naší skupiny Dakotaseverka. I tam najdete veškeré aktuální informace a navíc tam dodáváme i fotky z akcí, které sem již k vůli kapacitě vkládáme jen omezeně. 
 
První beta verze zpěvníku :) písničky budou doplňovány průběžně, a o chybách taky vím... :)
Zpěvník v1.0
 
 
Co si s sebou mají maloši brát na schůzku: uzlovačku, deník, přezůvky, šátek a kdo má tak triko.  
 
 JUN SHOP

Množí se nám dotazy ohledně zboží na junshopu. Vyberte si zboží, nahlaste mi ho a hromadně můžeme vyřešit objednávku. Najdete v sekci odkazy. 

     

 

 


 

POZOR: Kdo z Vás neodebírá dubský občasník, může si jej přečíst (hlavně skautskou rubriku). Stačí kliknout na odkaz vlajky Dubu na levém boku našich stránek.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------


       Ve spolupráci s oddílovou radou jsme se domluvili na novém způsobu bodování jednotlivců i družin. Chceme tak zvýšit úroveň a zájem dětí u rodičů o skauting. Bodování bude viditelně umístěno v klubovnách tak, aby si mohli členové oddílu a rodiče prohlédnout, jak na tom jsou s účastí. Pokud dítě z vážných důvodů na schůzku či akci nemůže, prosím o zasílání zprávy sms Esterovi či Gandalfovi. Podle našich pravidel, pokud má někdo z členů 3 krát neomluvenou schůzku, rozhoduje potom oddíl, zda má dotyčný setrvat, či raději pro nezájem odejít. Nerozhoduje o tom tedy ani Ester ani Gandalf. Účast na bazénech je dobrovolná.

       

 

Budete li mít někdo někdy zájem o nákup jakéhokoliv zboží z Jun shopu, jehož odkaz naleznete také na našem webu v sekci odkazy, kontaktujte Estera. Toto zboží se objednává hromadně přes okres.    

 

Změna programu vyhrazena!