Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 10. 2011

Pro skauty – praktický rozcestník

 

 

 

Skauti Olomouc

Stránky skautů okresu Olomouc. Junák - svaz skautů a skautek, okres Olomouc je součástí organizace Junák - svaz skautů a skautek ČR. Do okresu Olomouc patří nejen skautské oddíly z Olomouce, ale taky ze Šternberka, Dubu nad Moravou, Velkého Týnce, Velké Bystřice, Doloplaz, Bystrovan, Bělkovic-Lašťan a dalších obcí v okolí Olomouce.

Stepařky Dub

Stepařská skupina 6 holek, která se tomuto sportu věnuje již 6 rokem. Svou činností podporují adopci na dálku afrického dítěte.

Hudební skupina Záskok

Hudební skupina z Dubu nad Moravou. Hrajeme rádi a neustále do našeho repertoáru řadíme další a další písničky ve stylu country, folk, bluegrass, blues. Hrajeme muziku od kapel: Čechomor, Tomáš Kočko, Poutníci, Nezmaři, Rangers, ale snažíme se i o autorskou tvorbu.

Křižovatka

Bohatá knihovna aktuálních informací, dokumentů, obrázků a dalších materiálů určených pro členy Junáka. Na skautské Křižovatce najdete zprávy z akcí, nabídky tábořišť i skautských základen nebo databázi vzdělávacích kurzů.

Teepek

Teepek je internetový portál pro starší skauty a skautky a družinové rádce. Nabízí recenze filmů, knížek, hudebních skupin, deskovek, tipy pro práci se stezkou, rukodělky, fóra i další komunikační nástroje.

Jun

Skautská prodejna s internetový obchodem, nabízí skautské kroje, trička a doplňky, outdoorové vybavení všeho druhu, dále pak sportovní a tábornické vybavení, stolní hry a další.

TDC obchod

Skautské publikace a propagační materiály na dosah myši. Internetový skautský obchod, kde naleznete inspiraci jak odměnit v oddíle nebo informovat na náborech - samolepky, letáky, plakáty, tužky, náramky a mnoho dalšího.

Hodnocení kvality

Hodnocení kvality je projekt, který je součásti strategické priority „Kvalita oddílové činnosti“. Je nabídkou pro každého a výzvou pro celého Junáka, pokud se chceme zlepšovat a být kvalitní organizací.

Jamboree

Každé čtyři roky se koná skautská olympiáda, ovšem bez medailí - svátek pro všechny zúčastněné. Je to jedinečná příležitost zažít na vlastní kůži setkání s jinými kulturami a spolupracovat s jinými národnostmi, těšit se z rozmanitosti dané (nejen) zeměpisnými rozdíly. 22. Jamboree se konalo v létě 2011 ve Švédsku.

Roverway

Roverway je evropské roverské jamboree pro účastníky od 16 – 22 let (IST od 22 let výše). Koná se každé 3 roky, předchozí ročníky hostilo Portugalsko (2003), Itálie (2006) a Island (2009). Příště se český kontingent vydá za ostatními v srpnu 2012 do Finska.

Jobs.skaut.cz

Portál Jobs.skaut.cz chce pomoci skautům s hledáním spolupracovníků a umožnit jim oslovit širší okruh lidí – jak skautů, tak třeba i neskautů se zájmem o skauting. Na portál je možné umisťovat inzeráty s nabídkami zapojení do skautské činnosti tak, jak je obvyklé na klasických portálech s burzou práce.

Časopisy

Každý skaut má v rámci členství v Junáku právo na svůj časopis dle věkové kategorie, do které spadá. Všechny časopisy vycházejí s dvouměsíční periodicitou a jsou všem členům Junáka rozesílány poštou.

Rovernet

Portál českého roveringu, který vytváří prostor pro sdílení informací o roverském dění v ČR. Umožňuje navazování nových kontaktů mezi rovery a rangers nebo např. sdílení inspirace k programům.

Skautské století

Internetová kronika skautingu - podporuje setkávání mladších členů Junáka a skautských pamětníků, nahrávání jejich vzpomínek a jejich umisťování na webovou stránku. Přináší skautské příběhy uplynulého století, nahrávky a fotografie.

STS

Projekt Skautská telefonní síť nabízí skautům možnost telefonovat si mezi sebou v rámci sítě zadarmo a mimo ni pak za mimořádně výhodné sazby. Jde o benefit určený především činovníkům organizačních jednotek jako poděkování za jejich dobrovolnou práci v organizaci, k usnadnění a zefektivnění činností jednotek. STS je provozována v síti společnosti T-Mobile.