Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co s sebou na schůzku

16. 11. 2010

Pokud si s sebou budete na schůzky nosit těchto pár užitečných věcí, bude naše činnost bohatší.Více se toho naučíme a zažijeme i více legrace.

 

Deník, psací potřeby, šátek (je škoda nosit oddílový, postačí jakýkoliv), uzlovačku, KPZ, přezůvky (v zimě a je-li špatné počasí), baterku, svíčku (týká se rovněž zimních měsíců) a hlavně dobrou náladu.     

 

KPZ - krabička poslední záchrany

Bezvadný pomocník vynalezený Jaroslavem Foglarem - Jestřábem při práci v 2. skautském oddíle "Hoši od Bobří řeky".

Krabička poslední záchrany (říkáme jí jen zkráceně "kápézetka") obsahuje mnoho různých maličkostí, které nám někdy pomohou v nouzi.Je tam kousek svíčky a škrtátko s několika zápalkami, svinutý drátek, provázek, kousek náplasti, obvazu(vše čistě zabaleno), 2 až 3 hřebíky různé velikosti, několik napínáčků, malá ořezaná tužka, několik špendlíků obyčejných a několik zavíracích, jehlu, černou a bílou nit, knoflíky, mince například na autobus, kousek křídy(rovněž dobře zabalený, jinak nám pokříduje a znehodnotí jiné věci), známku, kousek březové kůry k zapálení ohně, guma na mazání, gumička na převázání, složený lístek čistého papíru, žiletka.Krabičku zajistíme gumičkou, aby se nám v torně neotevřela avěci se z ní nevysypaly.

 

 

SKAUTSKÝ ZÁPISNÍK 

Bude od vstupu do oddílu tvým nepostradatelným pomocníkem. Celé generace skautů se k němu obracely jako k rádci nejen ve své skautské praxi, ale často i potom, v občanském životě. Ptáš se proč? Protože jeho obsah si na rozdíl od přírůček vybíráš sám, podle svých potřeb, a protože jej můžeš mít neustále s sebou.Těžko bychom asi hledali na výpravě v přírůčkách či v počítači, komu patří otisk stopy před námi. Je-li zápisník dobře vedený, přesvědčíme se rychle, že se jedná o stopu divočáka a začneme se podle toho chovat. Tvůj zápisník by měl růst s tebou, a proto je požadavek na jeho kvalitu v podmínkách nejen nováčkovské zkoušky, ale i obou stupňů skautské zdatnosti.Časem zjistíš, že ti bude pomocníkem i ve věku rovera či rangar.

Zápisník ti poslouží jako například:

- adresář družin a vedení oddílu, telefonická štafeta

- soupis oddílových zvyků, signálů, tradičních podniků a tábořišť

- tabulky s Morseovou abecedou, semaforkou, mapovými značkami, návody na měření výšek a vzdáleností, určování severu a mnoho dalších užitečných informací ze skautské praxe

- pamětní lístečky z výprav, oddílovek, kresby, zprávy ze závodů a her, památky z tábora

- zápis ze zvlášť vydařených nebo vyjímečných akcí, postřehy ze schůzek, náčrty táborových staveb, zápisy od ostatních členů oddílu

- informace o dosažených odborkách, stupních zdatnosti, úspěchy v dlouhodobých hrách, táborové olimpiádě, ... 

- vlastní úvahy a zkušenosti

 

font-size: medium- adresář družin a vedení oddílu, telefonická